PORTFOLIO

Indywidualna wystawa galeria zpaf-wrocław/ 2009

et in Arkadia ego

  Pojęcie ogrodu wpisane jest trwale w dzieje ludzkości – mało jest bowiem w kulturze  miejsc tak gęsto przepełnionych symboliką i marzeniami. Wielka jest także liczba egzemplifikacji tego pojęcia.

  Tu pozorna trywialność „ogrodów” znalezionych w „betonowej rzeczywistości” jawi mi się jako inspirująca i specyficzna, wielowarstwowa struktura, narastająca metaforycznymi znaczeniami. Ujrzenie ich w kadrze fotografii zapoczątkowało moją kolejną wewnętrzną podróż. Odkrywam „ogrody” na nowo, raz jeszcze…

Wszelkie barwne rabatki kwiatowe, skalniaki i wszechobecny kolejny „autorski” rysunek na wielkiej płycie na swój sposób obnażają prawdę o naszych odwiecznych tęsknotach, potrzebie zaprowadzania własnego porządku, jak też upiększania świata. Najczęściej anonimowi autorzy tych ogrodów zaznaczają i czasowo określają swoje  miejsce na ziemi i swoją w nim obecność.

Po owej rzeczywistości poruszam się tropem ŚLADÓW …

indywidualna wystawa łtf/ łódź 2009

Czas znaleziony-3.56h

Cykl osadzony jest w obszerniejszej prezentacji o tytule Rzeczywistość Nieoczywista.

  Fotografia pozwala przekraczać wiele granic, a z pewnością dotyczy to kwestii wynikających z istoty upływu czasu. Moje kadry z podróży pociągiem relacji Wrocław-Łódź stanowią subiektywne spojrzenie na podróż, kiedy to trwałam w swoistym zawieszeniu przez 3 godziny i 56 minut mojego życia. Regulowanego w tym czasie kolejowym rozkładem jazdy….

z cyklu:boska cielesność

Geometria

Odżegnuję się od jakiejkolwiek powierzchownej  tożsamości, bo w człowieku jest znacznie glębsza prawda płynąca z samej natury istnienia. To co jest prawe, jest lewe?. Podobieństwo, czy przeciwieństwo? 

To co na zewnątrz nas odzwierciedla to, co w środku- taka jest teoria „lustra”.

Ten cykl zdaje się ją podważać albo ujawnia kolejną jej interpretację.

więcej

close-ups...

 w przygotowaniu…

w przygotowaniu

autoportret

więcej wkrótce

w przygotowaniu

szkicownik botaniczny

 więcej wkrótce

w przygotowaniu

tolk Global

więcej wkrótce

w przygotowaniu

architectural structures

więcej wkrótce

w przygotowaniu

Rzeczywistość Nieoczywista

więcej wkrótce

w przygotowaniu

struktury natury

więcej wkrótce