Kolor nie istnieje

Ale może w znaczący sposób wspierać procesy   transformacji i zdrowienia.  

 Czy kolory to jedynie wrażenie estetyczne, wizualne spełnienie? Czy barwa ma w sobie pewien rodzaj energii? Czy kontemplując nad barwą można uzyskać odpowiedzi? Czy otaczając się konkretnym kolorem możemy wpłynąć na swój nastrój, energetykę i bieg wydarzeń? Okazuje się, że tak – można świadomie wykorzystać moc/zasoby energetyczne, jaką posiadają barwy i nadać swojemu życiu sens oraz spełnienie, posługując się nimi w odpowiedniej konfiguracji. W zrozumieniu tych zależności pomaga potężna wiedza o kolorach. Stała się ona moją pasją i autorskim narzędziem pracy w transformacjach i wielowymiarowym uzdrawianiu ciała i duszy. 

 Tak. Odpowiedni dobór kolorów wykorzystuje się do wspomagania procesów leczenia. Na świecie jest już wiele szpitali, których kolorowe ściany spełniają określone funkcje.

Głęboko wierzę, że każdy potrafi sięgnąć po wszelkie zasoby i informacje, by prowadzić zdrowe, piękne i szczęśliwe życie.

Zapomnieliśmy o tym, że znaczenie kolorów wykracza daleko poza jego wartośc dekoracyjną, czy rozrywkową. 

Kolor oddziałuje na funkcje gruczołów mózgowych, może to wobec tego fizycznie oddziaływać na ludzi.

Terapia kolorem (koloroterapia/chromoterapia) należy do najstarszych metod alternatywnego leczenia. 

I dziś można skuteczne i bezpieczne używać jej  nie tylko do do wyrównania równowagi bioenergetycznej ale też świadomego wprowadzania w swoją przestrzeń określonych wibracji energetycznych. A tym samym znacząco wpływać na jakośc swojego życia i funkcjonowania.

Kolor wpływa na nasze emocje, np. czerwony aktywuje przysadkę mózgową, która aktywizuje rdzeń nadnerczy wydzielających adrenalinę. Wpływa na uczenie się i przetwarzanie informacji. I przede wszystkim pamiętajmy, że istnieje silny związek między stanem naszej psychiki i zdrowiem fizycznym. Leczenie schorzeń wiąże się z emocjami, stanem umysłu i duchem człowieka, w równym stopniu jak z jego ciałem. Kolory mogą więc uzdrawiać: począwszy od poprawienia nastroju, poprzez zwiększenie aktywności, aż po faktyczne polepszenie stanu zdrowia!

Zapraszam Cię serdecznie do mojego sklepu.